ELEKTRICKÉ 27.5 "MTB MODELY BIG.SEVEN ELITE STEPS A ESPRESSO

V modelovém roce 2016 rozšiřuje MERIDA svou nabídku o kola s podporou elektromotoru s úplně novým systémem Shimano STePS.

 

MADE IN JAPAN: Vstup značky Shimano do světa elektro-kol znamená velmi pozitivní přínos z hlediska vysoké kvality, přepracování a spolehlivosti samotné koncepce systému elektrické podpory pohonu, jakož i vysokého standardu poskytování technické podpory zákazníkům na lokální i globální úrovni, kterým je japonský výrobce Shimano pověstný.

Při vývoji systému "STePS" - Shimano Total Electric Power System patřily mezi nejdůležitější aspekty koncepce právě dva klíčové faktory, které mají e-cyklistům přinést citelné výhody: velký jízdní dosah a perfektní integrace systému.

Systém "STePS", vyvinutý jako jednotka elektrické podpory až do rychlosti 25 km / h – což je omezení elektrické podpory kol EPAC / Pedelec dané evropskou směrnicí EN15194, dodává nominální výkon 250 Wattů, s krátkodobými vrcholy až do 500 Wattů. Motor Shimano Steps DU-E6001, který je se svou celkovou hmotností 3,1 kg relativně velmi lehký, je zkombinován s lithiovou baterií s kapacitou 418 watthodin (Wh). Systém poskytuje v režimu "Eco" dosah až 120 km, v režimu "Tour" 100 km a v režimu nejvyšší podpory "High" až do 80 km (podle údajů výrobce systému STePS). Samozřejmě, v úvahu je třeba brát i další faktory, které mají na výsledný dojezd zásadní vliv podle podmínek konkrétní situace, jako například charakter profilu trasy, hmotnost jezdce, nebo případná dodatečná zátěž zavazadly, intenzita protivětru apod. Tyto a podobné faktory mohou délku dojezdu snížit.  

 

 

Jednotlivé režimy s úrovní podpory elektromotoru se dají zvolit pomocí centrální ovládací jednotky s intuitivním ovládáním umístěné na řídítkách kola. Tato jednotka také dokáže zobrazit komplexní informace o všech dostupných datech běžného cyklopočítače, jako například ujetou vzdálenost, průměrnou rychlost ale také údaje, jako například stav baterie, či předpokládaný dojezd. Ovládací jednotka Shimano Steps SC-E6010 také umožňuje zvolit i tzv. WALK režim, který využívá podporu elektromotoru při tlačení e-kola do rychlosti 6 km / h, také jednoduše zapínat / vypínat celý systém podpory pohonu, jakož i osvětlení kola - pokud je napojeno na baterii systému STePS.

Jako první z e-kol MERIDA na český trh uvádíme 27.5 "MTB modely BIG.SEVEN eLITE a eSPRESSO. Řada BIG.SEVEN eLITE je navržena pro vstup do lehčího off-roadového světa e-kol. Díky možnosti uložení motoru STePS v pootočené pozici byla dosažena dostatečná světlá výška, což tomuto e-kolu poskytuje výbornou průchodnost terénem. Modely eSPRESSO osloví všechny jezdce hledající pohodlnou variantu městského nebo trekingového kola.

 

 

                                                                      

Vedle perfektní integrace systému STePS, všechny HFS rámy e-kol MERIDA poutají promyšleným čistým designem. Příkladem je spodní strana dolní rámové trubky se speciálně vytvarovaným kanálkem, ve kterém jsou uloženy jednak elektrické rozvody, tak lanko přehazovací a hadička zadní brzdy.

 

 

Základní parametry systému elektrické podpory Shimano steps, použitého na všech modelech MERIDA Big.Seven eLITE a eSPRESSO

  • Motor – Shimano STePS Light Off-road DU-E6001 250W

  • Baterie– Shimano STePS 418 Wh

  • Ovládací jednotka – Shimano STePS SC-E6010

  • Dojezd - v závislosti na nastavené úrovně podpory*

  • WALK režim – možnosť elektrické podpory při tlačení

  • ON/OFF na ovládací jednotce

  • ABUS zámek baterie

*Na výslednou délku dojezdu mají zásadní vplyv také konkrétní situace, jako například charakter profilu trasy, hmotnost jezdce, nebo případná dodatečná zátěž zavazadly, intenzita protivětru apod. Tyto a podobné faktory mohou délku dojezdu snížit.

zdroj: http://www.merida-bike.cz